ATK Edukacja – Akademia im. Tadeusza Kotarbińskiego

Edit Content

#ATKedukacja

Skąd architekt czerpie inspiracje?

Aktualności  >  
Skąd architekt czerpie inspiracje?

Data aktualizacji:

Udostępnij artykuł na: 

Architektura wnętrz okiem Amandy Ruszczyńskiej

Mieliśmy przyjemność wymienić kilka zdań z projektantką wnętrz. Przedstawiamy Wam mały zarys tego, co kryje się za tym zawodem oraz z czym zmaga się osoba odpowiedzialna za wygląd wnętrza.

Właścicielka studia AMANDA INTERIOR DESIGN. Jest to studio projektowe oferujące rozwiązania wnętrz szyte na miarę, mające unikalną tożsamość spersonalizowaną pod Klienta.

Krystian Brendel: Pani Amando! Dziękuję za przybycie i chęć rozmowy, czy może nam Pani powiedzieć jak to się wszystko zaczęło? Dlaczego postanowiła Pani zostać projektantem wnętrz?

Amanda Ruszczyńska: Przygoda z projektowaniem rozpoczęła się podczas moich studiów na kierunku Film i sztuki audiowizualne w Warszawie kiedy miałam zastąpić znajomą na kilka dni w jej pracy. Pracowała ona w studiu meblarskim, które specjalizowało się w zaprojektowaniu i wykonaniu pod indywidualne zamówienie klienta mebli, zwłaszcza kuchni, a ja zastępując ją uczyłam się najprostszego programu do projektowania mebli z zaciekawienia do tworzenia czegoś nowego.

KB: Jakie zalety i wady wiążą się z wykonywaniem zawodu projektanta wnętrz?

AR: Każdy zawód ma swoje wady i zalety. Myślę, że w zawodzie projektanta wnętrz wady w moim odczuciu to towarzyszący stres, biurokracja i wszechstronność, czasem muszę być w 5 miejscach na raz przez telefon. Co do zalet to atrakcyjność wykonywanych obowiązków. Fascynuje mnie w tej pracy to, że nigdy nie stworzę tego samego projektu po raz drugi bo każdy klient jest inny, a ja muszę się wsłuchać w jego potrzeby i na podstawie tego stworzyć projekt.

KB: Które style architektoniczne ceni Pani sobie najbardziej?

AR: Hmmm modernistyczny, art deco, loftowy. 

KB: Pomieszczenie, którego projektowanie dostarcza Pani najwięcej satysfakcji to…

AR: Tak na prawdę najwięcej satysfakcji dostarcza mi zaprojektowanie całego mieszkania / domu bo wiem, że wszystko będzie ze sobą spójne i dobrane. Aczkolwiek gdybym miała wybrać myślę, że byłby to salon, który jest połączony z kuchnią oraz jadalnią.

KB: Skąd czerpie Pani inspirację do pracy?

AR: Praca architekta wnętrz to praca wymagająca twórczości jest to szczególnie ważne wtedy kiedy chcemy tworzyć unikatowe projekty. Inspiracje biorę z materiałów, z którymi pracuje, z podróży, z ludzi oraz z tego co mnie otacza. 

 

KB: Dlaczego warto korzystać z usług projektanta wnętrz?

AR: Coraz większa liczba osób przy zakupie czy budowie swojego m2 decyduje się na architekta wnętrz. Myślą przewodnią przy tej decyzji jest przemawiająca wizja zaplanowanego i pięknego wnętrze, którego sam klient nie jest w stanie stworzyć. Jednak praca ta nie polega tylko na wizualizacjach, ale również na stworzeniu całej dokumentacji do projektu oraz wizytach na budowie. Każdy etap projektu jest czasochłonny i wymaga od nas pełnego zaangażowania i serca. 

KB: Studia podyplomowe “Architektura wnętrz” – warto czy nie warto? Jakie Jest Pani zdanie?

AR: Jeśli ktoś nie czuje się na siłach by rozpocząć pracę w tym zawodzie to uważam, że powinien zapisać się na te studia.

KB: Jakich rad udzieliłaby Pani przyszłym projektantom i architektom wnętrz?

AR: Ciężka praca i to by mieli w sobie determinację i nigdy się nie poddali i nie zwątpili w to co robią.

Projekty w wykonaniu Amandy

Najnowsze

Poznaj 10 powodów, by zacząć studia!

Studia podyplomowe dają Ci możliwość dalszego rozwoju w wybranej przez Ciebie dziedzinie. Niezależnie od tego, czy szukasz zatrudnienia, czy chcesz podnieść swoje kwalifikacje, by móc awansować w obecnej pracy, podyplomowe studia są jednym z najlepszych sposobów na osiągnięcie swoich celów. Oto 10 powodów, dla których warto wziąć pod...

60 Kreatywnych Postów na Start Profilu

W dzisiejszych czasach, obecność w mediach społecznościowych jest niezbędna dla każdej marki, firmy, czy osoby publicznej. Jednakże, zbudowanie silnej obecności w mediach społecznościowych wymaga więcej niż tylko regularnego publikowania postów. Potrzebujesz kreatywnych i angażujących postów, które przyciągną uwagę Twojej publiczności i zainspirują do interakcji. Oto 10 pomysłów na...

CET nowym członkiem UNGC!

Centrum Edukacyjne Technik zostało nowym członkiem Global Compact, międzynarodowej inicjatywy ONZ, promującej odpowiedzialne biznesowe praktyki w zakresie społecznym i środowiskowym. Jako członek tej inicjatywy deklarujemy swoje zobowiązanie do promowania zrównoważonego rozwoju oraz do działania zgodnie z zasadami etycznymi i społecznymi, które są fundamentem działalności Global Compact. Wierzymy, że...

Poszukiwany kreatywny nauczyciel!

Poszukiwany kreatywny nauczyciel, mentor, coach: matematyki, geografii, biznesu i przedsiębiorczości, Historii, HIT-u i WOS-u Jesteś wiecznie „głodny” wiedzy i chętnie dzielisz ją z innymi? To, co już wiesz i co potrafisz, nie wystarcza, stale się rozwijasz? Poszukujemy osób, które zasilą nasz zespół. Jeśli nie wiesz czy jesteś odpowiednią...

Studia podyplomowe WSG

Wybieraj spośród ponad 70 kierunków studiów podyplomowych Regionalnego Ośrodka Kształcenia Podyplomowego WSG w Słupsku i podnieś swoje kwalifikacje

[wpb-product-slider category="27" posts="100"]